Paypal prijal kryptomeny ako platobnú menu . Čo to znamená ?

Autor: Michal Babinčák | 6.11.2020 o 18:41 | (upravené 6.11.2020 o 23:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4x

Je to tu. Koncom októbra Paypal oficialne prijal kryptomeny ako ďalšiu možnosť platby. Čo to ale znamená pre kryptomeny ako Bitcoin ? Aký veľký dopad to bude mať na hodnote Bitcoinu ? To všetko si vysvetlíme v dnešnom blogu.

1. Cena

K dnešnému dňu (6.11) sa hodnota Bitcoinu pohybuje na hranici okolo 13000. Pred týždňom, resp. pred prijatím kryptomeny Paypalom, bola hodnota Bitcoinu okolo 9000€. Prečo sa to tak vyšvihlo a nie je to znova len podobná bublina , ktorá bola aj v roku 2017? Odpoveď na túto otázku nie je stopercentná, ale je tu pár bodov , prečo to tak je. Tým, že Paypal prijal kryptomeny , tak umožnil ešte širšej verejnosti spoznať , čo sú to kryptomeny. Ľudia začali kryptomeny ako Bitcoin kupovať vo väčšom množstve a tým ich hodnota začala stúpať. Väčšina e-shopov podporuje možnosť platby cez Paypal , hlavne v štátoch ako je USA. Z môjho pohľadu Paypal spravil krok dopredu oproti bankám. Hodnota Bitcoinu je teraz kus nereálna , ale nejedná sa zase o takú veľku bublinu ako v roku 2017. Je to taký menší "hype" , pretože svetová platobná brána prijala kryptomeny ako svoje nové meny na platbu. 

2. Budúcnosť

Pred pár mesiacmi som písal blog o halvingu bitcoinu , ktorý nastal a znížil počet vyťažených bitcoinov z 12.5 BTC/blok na 6.25 BTC/blok. Hovoril som , že treba nakúpiť Bitcoin pred halvingom , pretože hodnota bitcoinu sa zväčší. Vtedy bola hodnota bitcoinu okolo 6000 až 7000€. Čítatelia , ktorý si prečitali moj predošlý blog a zakúpili nejaký ten bitcoin sú teraz v dvojnásobnom profite, ak bitcoin nepredali skôr. Osobne si myslím , že po tomto kroku , treba trochu počkať kým hodnota bitcoinu znova klesne na nejakých 9000 až 10000€. Samozrejme , môže to klesnúť aj nižšie , ale je to len môj osobný odhad. Raz to vyjde , raz to nevyjde , ale radšej získať viac a prerobiť menej ako získať menej a prerobiť viac. 

3. Ako zakúpiť alebo vyťažiť Bitcoin ?     

Sú tri najpopulárnejšie spôsoby ako zarobiť na bitcoine.

1. Bitcoiny môžete získať aj zadarmo prostredníctvom stránky Freebitco.in . Každú hodinu máte šancu vyhrať určitý počet Bitcoinov , ktoré Vám budú pripísané na účet. Tento spôsob získavania Bitcoinov je príliš zdĺhavý , kedže šanca vyhrať väčší počet Bitcoinov je malá . Taktiež tu môžete svoje zadarmo získané Bitcoiny zdvojnásobiť prostredníctvom hazardných hier - len na vlastné riziko. 

2. Kúpiť bitcoiny prostredníctvom vašej bitcoinovej peňaženky - tento typ je pre tých ktorým sa nechce príliš čakať a chcú zarobiť , resp zakúpiť , čo najväčšie množstvo svojich Bitcoinov na svoju bitcoinovu peňaženku. Osobne odporúčam bitcoinovu peňaženku menom Coinbase , ktorá podporuje viacej ako 50 kryptomien a stále ich pridáva čo raz viacej a viacej. Cez túto peňaženku si môžete zakúpiť koľko bitcoinov , koľko len chcete. Ak vám mám poradiť pred takouto investíciou , investujte len toľko , koľko uznáte za vhodné a nebudú vám tie peniaze nejako extra chýbať.

2. Cloud Mining - tento typ investície je zatiaľ najúspešnejší a najvýhodnejší. Medzi nimi patri aj CCG Mining - stránka , ktorá patrí medzi najlepšie a najvýhodnejšie stránky na ťaženie Bitcoinu od roku 2016. Minule som písal o stránke Genesis Mining , ale táto stránka mi prišla trošku už mimo trendov v roku 2020. Bádal som po nových takýchto stránkach a narazil som na CCG Mining. 

Ako ťažiť na stránke CCG Mining ? 

Proces investovania a následného ťaženia si rozdelíme do dvoch bodov. 

1. Zakúpenie ťažobného výkonu - po zaregistrovaní vašeho účtu si potrebujete zakúpiť tzv.ťažobný výkon. Ťažobný výkon si zakúpite kliknutím na "Buy Hashpower" . Po kliknutí máte viacero možností , ktorý ťažobný výkon si chcete zakúpiť. Budete si môcť vybrať z dvoch kontraktov - 1 ročný alebo nekonečný kontrakt. Osobne by som viacej odporúčil nekonečný kontrakt , ak máte záujem o dlhodobú investíciu a ťaženie na ich stránke. Kontrakt si môžete takisto nakonfigurovať ako len chcete. Táto stránka ponúka aj kryptomeny ako Bitcoin Cash , Ethereum , Monero , Litecoin , Zcash a mnoho ďalších. Stránka obsahuje aj vlastnú "profit kalkulačku" , ktorá vám vypočíta , koľko budete zarábať denne po zakúpení určitého kontraktu. Čím väčší výkon na ťaženie Bitcoinov zakúpite , tým väčší denný príjem Bitcoinov dostanete. Po zakúpení výkonu Vám každý deň príde určitý počet Bitcoinov. 

2. Prenesenie si Bitcoinov a iných kryptomien na vašu peňaženku - pomocou bitcoin adresy , ktorú zadáte v nastaveniach vášho účtu v CCG Mining, kde si môžete preniesť Bitcoiny. Ak nemáte peňaženku , tak sa len stačí zaregistrovať na Coinbase alebo Blockchain.

Bitcoin - kryptomena , ktorá môže v roku 2020 spraviť veľké zmeny vo svete , ktoré by sme mali očakávať v následujúcich dňoch / týždňoch / mesiacoch. 

Uvidíme sa nabudúce . :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?