Bitcoin halving - čo to znamená a ako zarobiť ?

Autor: Michal Babinčák | 14.5.2020 o 15:19 | (upravené 20.5.2020 o 21:22) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  10x

Dňa 11.5.2020 nastal po tretí krát v histórií tejto kryptomeny tzv.halving , čiže počet bitcoinov vyťažených na jeden block sa zmenšil. Z 12.5 BTC/block na 6.25 BTC/block. Dneska si povieme výhody a ako zarobiť na tejto udalosti. 

Najprv si povieme , ako takýto "halving" bitcoinu prebehne. Každé približne 4 roky dojde k halvingu bitcoinov , čiže počet bitcoinov vyťažených na jeden block sa zmenší na polovicu. Prvý takýto halving nastal v roku 2012 , kedy sa počet vyťažených bitcoinov sa zmenšil z 50 BTC/block na 25BTC/block. 11.5.2020 nastal halving po tretí krát v histórií a počet vyťažených bitcoinov sa zmenšil z 12.5 BTC/block na 6.25 BTC/block. Ďalší halving príde v roku 2024 , kedy sa počet vyťažených bitcoinov sa zmenši z 6.25 BTC/block na 3.125 BTC/block.

Čo to znamená pre hodnotu bitcoinu ? 

Po každom halvingu sa hodnota bitcoinu nezvýšila hneď o polovicu , len preto , že počet vyťažených bitcoinov sa zmenšil o polovicu. Prvé mesiace po halvingu ma bitcoin stále podobnú hodnotu ( niekedy menšiu , niekedy vyššiu ) . Vzostup hodnoty bitcoinu začal až po roku a pol od posledného halvingu. Podľa štatistík z predchádzajúcich dvoch halvingov , hodnota bitcoinu rapidne stúpla. Po prvom halvingu , v roku 2012 , stúpla hodnota bitcoinu z 30 až na 1200 ( táto hodnota bola dosiahnutá začiatkom roka 2014 ). Neskôr po druhom halvingu , v roku 2016 , stúpla hodnota bitcoinu z 500 až na 20000  ( táto hodnota bola dosiahnutá koncom roka 2017 ) . Všetci experti , analytici , ekonómovia a pýtaju tie isté otázky : Stane sa to isté po tretí krát ? Akú maximálnu hodnotu bitcoin dosiahne ? Štatistický graf ukazuje ( viď. graf ) , že sa to stane aj po tretí krát. Stane sa tak ale naozaj ? Odpovede na tieto otázky sa pravdepodobne dozvieme v najbližších dvoch rokoch

Ako zarobiť na halvingu bitcoinu ? 

Sú dva najpopulárnejšie spôsoby ako zarobiť na halvingu bitcoinu.

1. Bitcoiny môžete získať aj zadarmo prostredníctvom stránky Freebitco.in . Každú hodinu máte šancu vyhrať určitý počet Bitcoinov , ktoré Vám budú pripísané na účet. Tento spôsob získavania Bitcoinov je príliš zdĺhavý , kedže šanca vyhrať väčší počet Bitcoinov je malá . Taktiež tu môžete svoje zadarmo získané Bitcoiny zdvojnásobiť prostredníctvom hazardných hier - len na vlastné riziko. 

2. Cloud Mining - tento typ investície je zatiaľ najúspešnejší a najvýhodnejší. Medzi nimi patri aj Genesis Mining - stránka , ktorá patrí medzi najlepšie a najvýhodnejšie stránky na ťaženie Bitcoinu od roku 2014 .Ak sa Vám bude táto stránka zapáči a budete chcieť zainvestovať , nezabudnite tam vložiť kód - wWFtLx , ktorý Vám odpočíta 3% zo zakúpeného výkonu. 

Ako ťažiť na stránke Genesis Mining ? 

Proces investovania a následného ťaženia si rozdelíme do dvoch bodov. 

1. Zakúpenie ťažobného výkonu - po zaregistrovaní vašeho účtu si potrebujete zakúpiť tzv.ťažobný výkon. Ťažobný výkon si zakúpite kliknutím na "Buy Hashpower" . Po kliknutí máte viacero možností , ktorý ťažobný výkon si chcete zakúpiť. Najvýhodnejší je - BITCOIN Radiant Zero ( 2 ročné predplatné ) . Tento typ výkonu má nulové poplatky za ťažbu Bitcoinov. Pod názvom budete mať taký žltý krúžok , ktorým určujete , koľko chcete investovať do ťažby. Čím väčší výkon na ťaženie Bitcoinov zakúpite , tým väčší denný príjem Bitcoinov dostanete. Po zakúpení výkonu Vám každý deň príde určitý počet Bitcoinov. 

Máme tu aj ďalšie typy ťažobných výkonov : 

BITCOIN Radiant Classic ( 2 ročné predplatné ) - Tento typ výkonu mám poplatok 3 centy/deň , ktorý sa vám odráta od ceny vyťažených bitcoinov za deň. Taktiež platí , že čím väčší výkon na ťaženie Bitcoinov zakúpite , tým väčší denný príjem Bitcoinov dostanete. Po zakúpení výkonu Vám každý deň príde určitý počet Bitcoinov. 

DASH Radiant Zero ( 1 ročné alebo 2 ročné predplatné ) - Tento typ výkonu má nulové poplatky za ťažbu kryptomeny zvanej DASH . Dash funguje na rovnakom principe ako Bitcoin , len namiesto SHA-256 ( ťažobný algoritmus ) máte X11 ( ťažobný algoritmus ). Taktiež platí , že čím väčší výkon na ťaženie Dash zakúpite , tým väčší denný príjem Dash dostanete. Po zakúpení výkonu Vám každý deň príde určitý počet Dash. 

2. Prenesenie si Bitcoinov a Dash na vašu peňaženku - pomocou bitcoin adresy , ktorú zadáte v nastaveniach vášho účtu v Genesis Mining si môžete preniesť Bitcoiny. Ak nemáte peňaženku , tak sa len stačí zaregistrovať na Coinbase alebo Blockchain.

Bitcoin - kryptomena , ktorá môže v roku 2020 spraviť veľké zmeny vo svete , ktoré by sme mali očakávať v následujúcich dňoch / týždňoch / mesiacoch. 

Uvidíme sa nabudúce . :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Deje sa tu ukážkové prevzatie moci (píše Samo Marec)

Takto ste si predstavovali lepšie Slovensko?


Už ste čítali?